Golf je životný štýl. „Udržujte si zmysel pre humor. V živote už máte stresu dosť. Nedovoľte, aby nepresné odpaly zničili hru, ktorú  si máte užívať.“ – Amy Alcott

Golf Španielsko a Kanárske ostrovy – rezorty a služby

Španielsko leží na juhozápade Európy a ponúka rôzne a veľmi pestré atrakcie. Dokáže uspokojiť aj náročných turistov a to doslovne. Východné pobrežie Španielska obmýva Stredozemné more. Letoviská ponúkajú nielen all inclusive pobyty, ktoré sú spojené s atrakciami ako potápanie, vodné športy, výlety do hôr, či nakupovanie a spoznávanie miestnej kultúry, ale aj rozmanité možnosti pre vášnivých golfistov.

Golf Španielsko a Kanárske ostrovy – rezorty a služby

Kanárske ostrovy sa administratívne členia na 2 provincie: Las Palmas a Santa Cruz de Tenerife. El Hierro je najzápadnejší ostrov, pokrýva 268,71 km ², čo z neho robí najmenší z hlavných ostrovov s najmenšou populáciou 10 753 obyvateľstva. V roku 2000 bol vyhlásený inštitúciou UNSECO za rezerváciu. Hlavným mestom je Valverde, taktiež známe ako Ferro.
Fuerteventura je rozlohou 1 660 km ², druhým najväčším ostrovom súostrovia. Taktiež bol vyhlásený za rezerváciu UNESCO. Je najstarším z ostrovov, je najviac zvetraný.
Kanárske ostrovy sú dokonalým miestom na dovolenku. A pre golfistov obzvlášť. Podnebie praje golfu a jeho priaznivcom väčšinu roka. Radi vás zorientujeme v ponuke.

Vďaka svojej rozlohe 2034 km² patrí prvenstvo ostrovu Tenerife. Sever a juh ostrova su výrazne odlišné. Sever je vlhký, úrodný, juh horúci, vyprahlý a kamenistý. Hora Pico del Teide chráni juh pred pasárovými vetrami a dažďom, oceán akumuluje teplo, takže celoročne sa teploty pohybujú medzi 18°-28°C.

Na juhu bolo vybudovaných 6 golfových ihrísk – Golf del Sur (27 jamek), Amarilla Golf (18 jamek), Golf Las Americas (18 jamek), Golf Costa Adeje (18 jamek), Abama Golf 18 jamek) a Golf Los Palos (9 jamek). Všetky sú perfektne udržiavané a nádherné.

Najkrajším (ale aj najdrahším) ihriskom je Abama Golf- skvelo udržiavané, členité, zaujímavé ale priateľské, s nádhernými výhľadmi u  Clubhousu, hlavne pri západe slnka.

Golf Las Americas – ploché ihrisko, so širokými fervejami, ale určite nie je tak ľahké, ako sa zdá.

Golf del Sur (27 jamiek) a Amarilla Golf  sú dve ihriská pri sebe, oddelené cestou. Nachádzajú sa v blízkosti letiska, a tak dosť často prelietavajú hráčom nad hlavou lietadlá.

Golf Costa Adeje je dlhé, nádhérné ihrisko s úchvatnými výhľadmi.

Na severe ostrova sa nachádzajú ešte ihriská Buenavista Golf (18 jamek) a Real Club de Golf (18 jamek). Na obidve ihriská cesta z juhu trvá cca 1 – 1,5 hodiny.