Golf je životný štýl. „Udržujte si zmysel pre humor. V živote už máte stresu dosť. Nedovoľte, aby nepresné odpaly zničili hru, ktorú  si máte užívať.“ – Amy Alcott

Golf Jamaica – golfové ihriská a služby ATRIP

Ak chcete zažiť trochu exotiky a zároveň sa spoľahnúť na kvalitu a počasie, tak JAMAICA spĺňa všetky parametre. Krajina je ako stvorená pre golf a oddych. Preto je tradičnou destináciou hráčov golfu už od 18 storočia.  Okrem dobrej klímy a nádhernej scenérie sa môžete spoľahnúť na prvotriedny servis. Väčšina pobytov je All Inclusive. Radi vám s výberom pomôžeme.

Jamajka sa rozprestiera v tropickom podnebnom pásme, v blízkosti obratníka Raka. Počasie býva prevažne horúce a vlhké, no smerom do vnútrozemia sa mení na miernejšie. Vo všeobecnosti rozlišujeme na ostrove 2 obdobia: obdobie dažďov a obdobie sucha. Obdobie dažďov trvá od konca mája do novembra. V tomto období hrozí riziko výskytu hurikánov. Zrážky majú podobu krátkych a výdatných búrok. Zatiaľ čo na severe pod vplyvom pasátov padne 1200 až 1800mm za rok, juh je oveľa suchší okolo 800mm. Počasie nebýva rovnaké na celom území, preto je vhodné sledovať predpoveď pre konkrétnu oblasť. Najmenej zrážok padne vo februári a marci. Najteplejšími mesiacmi sú júl a august s priemernou maximálnou teplotou 32ºC. Marec prináša len mierne zvýšenie teplôt na 30ºC počas dňa a 21ºC počas noci. Vlhkosť vzduchu je stále mierna. More má teplotu 27ºC. Padne 27mm zrážok počas 6 dní Jamajka má celoročne vysoké a stabilné teploty okolo 30ºC. Lákadlom je veľmi teplá voda v mori, ktorá v období od júna do novembra stúpne až na 29ºC. Na tomto karibskom ostrove  môžete tráviť dovolenku takmer po celý rok.

Jamajka je tretí najväčší ostrov Karibiku a rovnomenný štát. Vo vnútrozemí ostrova dominujú hory, vrátane pohoria Blue Mountains, ktoré sú obklopené úzkymi pobrežnými planinami. Veľké mestá krajiny sú rozmiestnené viac menej po pobreží. Na juhu hlavné mesto Kingston, na severe napríklad Spanis Town, Madeville, Port Antonio, Negril a Montego Bay. Kingston Harbour je siedmy najväčší prírodný prístav na svete.

Pred vycestovaním na Jamajku by sme mali mať bežné očkovania podľa slovenského očkovacieho kalendára. Avšak na Jamajke, ako aj v ostatných krajinách Karibiku sa môže vyskytnúť horúčka dengue a tropická vírusová infekcia. Základom ochrany je prevencia pred bodnutím hmyzom.

Zdravotná starostlivosť je na dobrej úrovni, môže sa ale meniť v závislosti na časti ostrova. Turistom sa odporúča komplexné cestovné zdravotné poistenie, ktoré pokrýva prípadnú hospitalizáciu a prevoz pacienta.

Pitná voda a vodovody sú na vysokej úrovni. Kvalita pitnej vody dosahuje úroveň Severnej Ameriky a Európy. Pre citlivých ľudí sa však odporúčajú balené vody.
Jamajka sa neodmysliteľne spája s tónmi reggae a jeho hlavným predstaviteľom Bobom Marleym. K obľúbeným atrakciám teda patrí Múzeum Boba Marleyho v jeho dome – v hlavnom a súčasne najväčšom meste Kingstone.
  • Na Jamajku potrebujeme pas – Platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po návrate
  • Víza nepotrebujeme
  • Časové pásmo: UTC -5 hodín
  • Počet obyvateľov: 2,9 miliónov
  • Hlavné mesto: Kingston
  • Jazyk: angličtina
  • Mena: Jamajský dolár (JMD)
  • Menový kurz: 1€ = 140 JMD