Golf je životný štýl. „Udržujte si zmysel pre humor. V živote už máte stresu dosť. Nedovoľte, aby nepresné odpaly zničili hru, ktorú  si máte užívať.“ – Amy Alcott

Golf Mallorca – golfové ihriská a služby ATRIP

Piesočnaté, ale aj kamenisté pláže. Azúrové more. Samozrejme dobré jedlo a pitie. No a dokonalé golfové ihriská k tomu. Malorca je často považovaná skôr za svetadiel než za ostrov. Žiadny iný ostrov totiž nemá tak širokú škálu prírodných krás. Je tiež právom nazývaná kráľovnou Baleárskych ostrovov a je vhodná pre všetkých milovníkov golfu. Ortuť teplomera ani v zimných mesiacoch neklesá pod 15 stupňov a navyše, golfové ihriská na Malorke spĺňajú medzinárodné štandardy.

Ostrov Malorka inšpiroval generácie umelcov, najmä spisovateľov a hudobníkov, ktorí tu hľadali svoju múzu. Poľský klavírny skladateľ Frederik Chopin strávil na ostrove zimu v rokoch 1838 až 1839 v meste Valldemossa, dokončil tu svoje prelúdiá. Spoločnosť mu robila spisovateľka George Sandová, tú inšpirovala Malorka natoľko, že o nej napísala dielo s názvom Zima na Malorke. Začiatkom 20. storočia navštívila ostrov aj Agatha Christie, zdržiavala sa najmä v Palme, hlavnom meste ostrova, a v Port de Pollenca na severe.

Jedným z najobľúbenejších miest, najmä pre svoju starobylosť, je mesto Alcudia na severnom pobreží ostrova. Za stredovekými múrmi sa nachádzajú desiatky úzkych chodníkov plné kaviarní a reštaurácií s výhľadmi na domy z 13. storočia. V tomto meste funguje od utorka do nedele jeden z najznámejších španielskych mestských trhov, kde nájdete všetko – od jabĺčok až po topánky.

Svetový tenista Rafael Nadal pochádza z mallorského mesta Manacor. Pred pár rokmi tam otvoril školu tenisu, kde si môžete prísť zahrať aj vy.