Golf je životný štýl. „Udržujte si zmysel pre humor. V živote už máte stresu dosť. Nedovoľte, aby nepresné odpaly zničili hru, ktorú  si máte užívať.“ – Amy Alcott

Golf Portugalsko – golfové rezorty a služby ATRIP

Portugalsko je jednou z naj destinácií pre všetkých milovníkov golfu. Vedeli ste, že prvé ihrisko vzniklo v roku 1890? Zaslúžili sa o to podnikatelia, ktorí obchodovali s portským vínom. V Portugalsku je priaznivá a mierna klíma, ktorá umožňuje zahrať si golf po celý rok. A to golfisti z celého sveta radi využívajú.

Golden Gate Bridge, Socha Spasiteľa, adrenalínové historické električky, v ktorých vám bude tuhnúť krv v žilách. Všetky tieto atrakcie máte na dosah v jednom z hlavných európskych miest  – Lisabone. Spolu s najväčšou technologickou konferenciou na svete – Web Summitom, ktorá sa koná každoročne v novembri, môžete spojiť príjemnú návštevu s technologickými novinkami. Na skok máte aj pútnickú Fatimu, kde sa pred sto rokmi v roku 1917 údajne zjavila Panna Mária.

Zaujímavosti o Lisabone:

 • Lisabon postihlo jedno z najničivejších zemetrasení v histórií ľudstva v roku 1755, kedy zahynulo okolo 100 000 ľudí
 • Najslávnejší portugalský moreplavec Vasco da Gama podnikol v roku 1497 z Lisabonu prvú plavbu do Indie
 • Most Ponte 25 de Abril je európskou verziou mosta Golden Gate Bridge v San Franciscu (pôvodne Ponte Salazar dostal meno podľa Karafiátovej revolúcie 25. apríla 1974)
 • Most Ponte Vasco da Gama je najdlhší most Európy s dĺžkou vyše 17 km
 • 28-metrová socha Ježiša Krista dohliada na mesto už od v roku 1959
 • Lisabonské oceanárium je najväčšie v Európe
 • Mesto je postavené na siedmich pahorkoch, podobne ako Rím
 • Typickými dopravnými prostriedkami sú historické električky, pozemné lanovky a výťahy
 • Takmer všetky stavby zdobia jedinečné kachličky zvané azulejos
 • Typické sú malé koláčiky naplnené pudingovo-vanilkovou zmesou
 • Najzápadnejší bod Eurázie Cabo da Roca je od Lisabonu len hodinu a pol autom
 • Každoročne v novembri sa v Lisabone koná najväčšia technologická konferencia na svete – Web Summit

Madeira je úžasný ostrov, celosvetovo známy svojim vínom, ideálnym podnebím, znamenitými scenériami a krásnymi kvetmi. Nechajte sa inšpirovať k ceste na tento nádherný ostrov. Ukrýva v sebe svet dokonalej prírody premiešanej s mestečkami či tradičnými dedinkami.

Bránou na ostrov Madeira je pobrežný Funchal, najväčšie mesto široko ďaleko. Leží v zátoke posiate domami medzi ktorými sa krčia kostolné veže
Takmer štvrtinu celého ostrova zaberá les Laurissilva (Vavrínový les), ktorý pre jeho unikátnosť zapísalo UNESCO aj na zoznam svetového dedičstva. Laurissilva je magickým miestom. Medzi jeho stromami sa vznáša hmla, pohlcuje všetko naokolo, do toho počuť šum vody, zo skaly padá vodopád a vďaka 85 percentnej vlhkosti máte pocit, že sa túlate niekde v okolí rovníka.

Ak sa radi prechádzate aj kopcami, kde stále cítite slanú vôňu oceánu, zamilujete si trek Vereda da Ponta de Sao Lourenco. Leží medzi miestami Baia d´Abra a Canical a meria cca 8 kilometrov.